HTC Desire

Wnętrze HTC Desire jest tak samo dobrze przemyślane i wykonane, jak jego design. Firma HTC postarała się, aby system operacyjny Android funkcjonował na najwyższych obrotach z niesamowitą wydajnością. Tym samym w ręce użytkownika wędruje naprawdę nieprzeciętny smartfon.

High-end

Z technicznego punktu HTC Desire to high-end zawierający niemal wszystkie najważniejsze rozwiązania, jakie są stosowane w dzisiejszych smart fonach. Jest to ten sam pułap, który wyznaczył świetny HD2, a także wiele innych telefonów firmy HTC. Sercem HD2 jest procesor Snapdragon 1 GHz, dzięki któremu system zadowoli najbardziej wymagających. Prędkość zauważalna jest podczas przeglądania menu i aplikacji, na stronach internetowych oraz w multimediach. Tu widać wyraźną wyższość Desire nad konkurencją. Nieco gorzej spisuje się jednak Desire w grach 3D. Pierwsi użytkownicy narzekają, że gra Asphalt 5 – która stała się swoistym miernikiem wydajności smartfonów z Androidem – gorzej działa w urządzeniu niż w Motoroli Milestone. Jak to możliwe? Odpowiedzialny jest za to układ graficzny. W Desire znajdujemy jednostkę AMD Z430, który ustępuje nieco motorolowemu Powe rVR SGX.

Zalety

Dużą zaletą HTC Desire jest spory zasób pamięci RAM mierzący 576 MB. Wraz z procesorem daje to duży zapas mocy i nawet po uruchomieniu wielu aplikacji jednocześnie smartfon działa płynnie. Nieco gorzej jest z pamięcią Flash, gdyż ROM ma wielkość 512 MB, a pamięć przeznaczona na instalację aplikacji niecałe 140 MB. To mało ze względu na fakt, iż nie ma możliwości instalowania aplikacji na karcie pamięci. Komfort korzystania z urządzenia obniża jego skłonność do grzania się. Zauważamy to podczas korzystania z łączności 3G. Wtedy dolna część obudowy osiąga wysoką temperaturę.

HTC to jeden z pierwszych smartfonów na polskim rynku z Androidem 2.1. W porównaniu z poprzednimi wersjami znajdziemy tutaj sporo usprawnień, dzięki którym korzystanie z tego systemu jest o wiele wygodniejsze. Na uwagę zasługuje także interfejs HTC Sense. Jest to najlepsza nakładka na Androida. Jego najważniejszym elementem są przesuwane pulpity, na których można osadzić dopracowane graficznie i niezwykle funkcyjne widżety. Dzięki nim możemy korzystać z szybkiego dostępu do skrzynki e-mail, wiadomości SMS, kalendarza, prognozy pogody, zakładek internetowych, kontaktów, zdjęć, muzyki itd. Nowość stanowi widżet Friend Stream, który pozwala na stałe przeglądanie portali społecznościowych, umożliwia też przypisanie osób do odrębnych grup znajomych lub przyjaciół. Możliwości zagospodarowania pulpitu jest na tyle sporo, że użytkownik nie musi dobierać żadnych dodatków. Widżety HTC usprawniają dostęp do najważniejszych funkcji smartfonu.

Wygoda użytkowania

Bardzo wygodny jest estetyczny, biało-szary dialer telefonu, umożliwiający inteligentne wybieranie kontaktów z książki adresowej. Wystarczy wpisać pierwsze cyfry telefonu lub litery nazwiska, a zostanie wyświetlona lista przefiltrowanych kontaktów. To rozwiązanie własne w interfejsie Sense. Z dialera można przełączyć się do książki adresowej. Kontakty mogą być przedstawione na wspólnej liście, bądź posegregowane w grupy, do których zaliczają się również kontakty z portali społęcznościowych.