Voyager Pro

Rośnie liczba produktów Bluetooth, a w raz z nimi liczba ofert firmy Plantroncs, która szczególnie zwraca uwagę swoją nową słuchawką. Można z tego urządzenia korzystać naprawdę długo. Voyager Pro pojawił się na rynku pod koniec 2009 roku, a słuchawkę można bardzo polubić ze względu na łatwą obsługę, ciekawy wygląd, ale przede za wszystkim wygodę i dobrą jakość rozmów.

Voyager Pro jest wyposażony w technologie Audio IQ oraz Wind Smart, które są odpowiedzialne za wyeliminowanie zewnętrznych hałasów, źle wpływających na sposób komunikowania się z rozmówcą. Na eleganckim wysięgniku są umiejscowione dwa mikrofony. Ten po zewnętrznej stronie elementu „zbiera szumy z otoczenia”, natomiast wewnętrzny jest odpowiedzialny za obsługę naszego głosu. Specjalny procesor DSP analizuje oba sygnały i odfiltrowuje niechciany hałas z zewnątrz i szum wiatru. Zmieniające się warunki klimatycznie nie miały praktycznie żadnego wpływu na stan i działanie urządzenia. Słuchawka może być używana w zimnych pomieszczeniach, przy panującej wilgoci oraz na pełnym słońcu i jakość rozmów ani żywotność wzmocnionej baterii nie ulegną zmianie. Producent podaje, że schowany w uchwycie polimerowy akumulator powinien wystarczać na 6 godzin rozmawiania oraz do 5 dni w trybie czuwania. Rzeczywisty czas jest jak zwykle mniejszy – w pełni naładowana słuchawka wystarcza na mniej więcej 4 godziny rozmowy, a w czasie czuwania może przebywać 3 dni, przy minimalnym czasie rozmów. Słuchawka jest wyposażona w funkcję multipoint, która pozwala sparować ją z wieloma produktami Bluetooth. W praktyce najlepiej działa połączenie słuchawka + telefon. Odbywa się to w prosty sposób i standardowy, zgodny z instrukcją obsługi urządzenia. Kod parowania, to standardowe „0000”. Sparowana słuchawka może się przemieszczać do 10 metrów od telefonu, oczywiście na otwartej przestrzeni.

Technologia Bluetooth

Zastosowano w niech technologię Bluetooth 2.1 z EDR. Bateria jest wykonana z włókna polimerowego. Użyto w niej także diody LED, które sygnalizują o wykonywanych operacjach m.in.: ładowania, poziomu naładowania baterii, parowania, połączeń przychodzących, nieodebranych połączeń. Mamy możliwość wyciszenia dźwięku z poziomu słuchawki. Elastyczny pałąk pozwala na założenie słuchawki na dowolne ucho i ustawienie wygodnej dla nas pozycji mikrofonu. Zastosowano w urządzeniu trzy poziomy technologii WindSmart – nierdzewną stalową osłonę mikrofonu, akustyczną konstrukcję oraz elektroniczny filtr uniemożliwiający przedostanie się szumów z otoczenia, wiatru i innych dźwięków z zewnątrz. Waga urządzenia, to jedyne 17,5 g. Procesor, to cyfrowy DSP. W zestawie jest polska instrukcja obsługi i gwarancja na dwa lata. Przede wszystkim duży plus należy się za estetykę zestawu Plantronics, znacznie wyróżniający go na tle obecnych na rynku produktów. Lekka, ale stabilna słuchawka dobrze trzyma się na uchu. Czas pracy i jakość rozmów nie budzi zastrzeżeń, a jest to praktycznie najważniejszy aspekt działania tego typu sprzętu. Średnia cena nowego produktu waha się w granicach 250 zł.