Jaki internet LTE

Jaki internet LTE

Większość dostawców usług internetowych, którzy obsługują LTE, ma kilka sposobów konfigurowania połączeń. Zwykle konfigurują połączenie na podstawie adresu IP komputera, tak że gdy nowy komputer łączy się z siecią, wpływa to również na inne komputery w tej samej sieci. Zwykle połączenie LTE wykorzystuje technologię EDGE lub Fast Ethernet do szybkiego przesyłania głosu i pakietów danych. Aby zapobiec nadużyciom ze strony nieautoryzowanych użytkowników, większość dostawców usług internetowych konfiguruje dwie bramy bezpieczeństwa, po jednej po każdej stronie sieci, w celu zarządzania przepływem danych w sieci LAN.

Istnieją trzy główne typy opcji Internet LTe – EDGE, Multi-Protocol Label Switching (MLSP) i ATA over copper (AoC). Ethernet over Copper (EoC) zapewnia szybszy transfer danych, ale ma stosunkowo wyższy koszt łączności. Z drugiej strony połączenie ATA przez miedziane umożliwia użytkownikom podłączenie telefonów do routera, w którym mogą korzystać z własnych kart Ethernet. Jednak użytkownicy mogą nie być w stanie korzystać z tej usługi, jeśli ich komputery nie obsługują standardu ATA. Użytkownicy mogą również mieć trudności z podłączeniem swoich telefonów do karty Ethernet dostawcy usług VoIP, ponieważ VoIP wykorzystuje różne protokoły transportowe, takie jak SIP, RTP i BSD, i nie korzysta z tych samych standardów, co inne protokoły komunikacyjne.

LTE bez limitu

Internet LTE przyniósł użytkownikom dużą ulgę, ponieważ zapewnia im szybszą łączność z Internetem. Umożliwia im również poruszanie się w granicach siedziby usługodawcy bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu. Zalety Internetu LTE są dość oczywiste. Możesz połączyć się z Internetem, nawet jeśli nie ma połączenia przez router bezprzewodowy. Możesz także łączyć się z sieciami Wi-Fi i uzyskiwać dostęp do Internetu w obszarach, w których dostęp nie jest możliwy za pośrednictwem tradycyjnych przewodów telefonicznych.

Jak działa Internet LTE? W tym celu musisz najpierw znaleźć odpowiednią bramę Wi-Fi. Na rynku dostępny jest do tego celu inny sprzęt sieciowy. Będziesz mógł użyć USB, aby podłączyć laptopa do Internetu za pomocą dowolnego z tych urządzeń. Sprawdź fizyczną specyfikację komputera, aby określić, czy obsługuje on Internet LTE, czy nie. Jeśli Twój komputer obsługuje tę technologię, możesz pobrać oprogramowanie potrzebne do połączenia się z Internetem za pomocą bramki Wi-Fi.

Internet mobilny LTE

Po pobraniu będziesz musiał zainstalować oprogramowanie na swoim laptopie. Proces instalacji może się różnić w zależności od produktu jednego producenta. Aby Internet LTE działał w Twoim urządzeniu, oprogramowanie powinno mieć możliwość odczytywania informacji przesyłanych przez bramę. Czyni to poprzez interpretację protokołu LAN. Wykorzystuje dane, które są wysyłane i odbierane do iz Internetu i konwertuje je na niezbędne kody używane przez urządzenie podłączone do Internetu.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby sprawdzić, czy Twój Internet LTE działa, czy nie, jest przejście do ustawień sieciowych komputera. W większości przypadków zobaczysz, że ma już dostępne połączenie sieciowe. Jeśli nie ma dostępnej sieci, będziesz musiał poszukać innej bramki Wi-Fi lub ustawień VPN obsługujących Internet LTE. Masz dwie możliwości: jedna to starsza wersja, która korzysta z połączenia EDGE, podczas gdy nowsza wersja używa zamiast tego HSCSD. Dlatego starsza wersja oprogramowania jest sprzedawana po wyższej cenie i jest używana przez większość ludzi, ponieważ zapewnia szybsze połączenia.

LTE bez limitu danych

Jeśli masz już połączenie internetowe, możesz przystąpić do testowania oprogramowania. Podłącz laptopa do hotspotu Wi-Fi znajdującego się w pobliżu biura lub domu. Powinieneś także ustawić połączenie sieciowe, którego będziesz używać w tym celu. Otwórz przeglądarkę swojego laptopa i przejdź do opcji wyszukiwania. Skorzystaj z wyszukiwarki Google, aby znaleźć wybraną bramę. Najczęściej jest to znane jako ustawienia internetowe i należy je kliknąć.

Po kliknięciu przycisku wyszukiwania powinieneś otrzymać różne wyniki. Przejrzyj je i zobacz, czy są jakieś informacje dotyczące nazwy firmy, która stworzyła oprogramowanie. Następnie możesz pobrać oprogramowanie. Po pobraniu oprogramowania należy przystąpić do jego instalacji. Następnie należy przystąpić do ponownego uruchomienia systemu, a następnie uzyskać dostęp do bramy. Możesz przetestować połączenie internetowe, ponownie otwierając wyszukiwarkę Google i wpisując słowa kluczowe „test internetu”, aby sprawdzić, czy witryna działa, czy nie.

Nielimitowany internet LTE dla firm

Internet Lite oferuje szybszą prędkość niż zwykły Internet DSL lub kablowy. Bardziej fascynujące jest to, że tej łączności internetowej można teraz doświadczyć w domu lub w biurze, bez narażania prywatności użytkownika. Aby zrozumieć, jak działa Internet LTE, musisz wiedzieć, jakie dwa rodzaje połączeń są dostępne na rynku: szerokopasmowe i VoIP. Szerokopasmowe to rodzaj połączenia, które przesyła informacje cyfrowe za pomocą fal radiowych.

Może być przesyłany za pomocą fal radiowych lub przez antenę satelitarną. Może przesyłać dane z dużą prędkością na duże odległości; jest idealny do użytku w wielu aplikacjach komputerowych, takich jak udostępnianie plików i komunikacja z innymi użytkownikami sieci bezprzewodowej. Gdy użytkownik chce uzyskać dostęp do usług internetowych LTE, wystarczy, że wprowadzi swój kod dostępu, a otrzyma dostęp do dowolnego obszaru, który jest połączony z Internetem. Jeśli wybrany dostawca usług internetowych obsługuje bramkę Wi-Fi, wówczas sygnał Internetu LTE może być automatycznie przesyłany z bramki do laptopa lub urządzenia osobistego użytkownika.

Jak działa Internet LTE?

Gdy użytkownik jest gotowy do korzystania z usługi Internet LTE, wystarczy wpisać swój kod dostępu. Ten kod dostępu jest zwykle przekazywany użytkownikowi przez dostawcę usług internetowych za pośrednictwem formularza, który przesyła on podczas rejestracji lub w momencie zakupu. Sieć LTC działa na bezpiecznym połączeniu i jest wyposażona w oddzielne kanały dla każdego urządzenia. W rzeczywistości istnieją cztery różne typy połączeń, których można używać podczas łączenia się z Internetem za pomocą urządzeń LTC:

Protokół kontroli transportu w czasie rzeczywistym (RTCP) to forma zabezpieczenia używana do kontrolowania sposobu działania połączeń internetowych. Jest to procedura szyfrowania, która zapobiega kradzieży lub przejęciu danych. Protokół LTC umożliwia jednoczesne połączenie z Internetem dwóm różnym użytkownikom. Dzięki zastosowaniu dwóch różnych haseł połączenia są chronione i nikt inny nie może dokonywać nieautoryzowanych zmian w ustawieniach połączenia.

Szybki internet LTE

Trzecim typem połączenia LTC jest metoda tunelowania L2TP / IP, znana również jako L2TAC. Działa dokładnie tak samo, jak tradycyjna usługa internetowa T-Mobile i wymaga użycia bezpiecznego serwera VPN do łączenia się z Internetem. Ten serwer VPN powinien być skonfigurowany do pracy z konkretnymi ustawieniami telefonu komórkowego, a także musi mieć zezwolenie na działanie tego serwera internetowego (ISP).

Czwartą i ostatnią opcją jest technologia enkapsulacji L2TP / IP. Jest podobny do bezpieczeństwa oferowanego w poprzednich metodach, ale technika ta umożliwia bezpieczne przesyłanie danych między sieciami internetowymi. Na przykład, aby wysłać wiadomość tekstową do znajomego za pomocą telefonu komórkowego, użytkownik łączy się z publiczną siecią Wi-Fi, a następnie wysyła wiadomość. Otrzymana wiadomość pojawia się na telefonie komórkowym automatycznie, bez konieczności poruszania się użytkownika w określonym zasięgu routera bezprzewodowego. Z tego powodu możliwe jest wysyłanie wiadomości z telefonów obsługujących protokół L2TP / IP do innych telefonów obsługujących protokół L2TP / IP.